piątek, 22 czerwca 2012

8. Warszawskie Spotkania Ceramiczne

W sobotę 16 czerwca byliśmy z naszą pracownią AngobA na 8. Warszawskich Spotkaniach Ceramicznych i na pikniku, na którym artyści ceramicy i amatorzy (jak ja;)) prezentowali swoje prace, wymieniali się kontaktami i swoimi pracami, oglądali prace innych, kupowali, oglądali i dużo innych ciekawych rzeczy  robili ;)
Nie przeszkodził nam nawet mecz (jak się potem okazało przegrany jak zwykle, bez zaskoczenia, przez naszą drużynę piłkarską).
Jak co roku podczas pikniku odbywały się prelekcje, wystawy dot. ceramiki i jej tworzenia. Była też wystawa prac na wodzie, w której zaprezentowała się również nasza koleżanka z bloga Babia Dolina. Jej praca wyglądała bardzo dobrze w tak zacnym gronie. Oto kilka zdjęć wystawy: 
   
Nasza pracownia pokazywała wypał ceramiki techniką raku. Jak zwykle cieszył się on dużym powodzeniem i zachwytom i zadziwieniom nie było końca. "Bo jak to jest możliwe, że praca biała po otwarciu pieca robi się potem czarna?" Ano możliwe! Kluczem jest redukcja, czyli raczej żartobliwie mówiąc, jak się coś białego włoży do ognia i dymu to się okopci :D :D

 

Autorami prac są uczestnicy zajęć ceramicznych w pracowni AngobA.
Autorami zdjęć są: Alek, Justa, Marta (czyli ja).
Jeśli chcecie dowiedzieć się czegoś więcej na temat wypału raku i tego, jak to się łączy i jak przebiega krok po kroku, to zajrzyjcie na profil pracowni na FB:
o koniku morskim na FB oraz o pingwinie na FB.

1 komentarz:

laleczkowo to i owo pisze...

ciekawe prace tam były :-)